استاندار گيلان: صندوق کارآفريني اميد از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاييان پشتيباني مي‌کند

استاندار گیلان: صندوق کارآفرینی امید از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاییان پشتیبانی می‌کند

تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۴۰۰ چاپ خبر
استاندار گيلان: صندوق کارآفريني اميد از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاييان پشتيباني مي‌کند

 

استاندار گیلان گفت: به منظور ایجاد اشتغال، دولت در سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه‌ای پرداخت کرده است.

ارسلان زارع در آستانه هفته ملی مهارت، در حاشیه بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان در جمع خبرنگاران به نقش اساسی و مؤثر آموزش در تقویت مهارت و زمینه‌سازی برای اشتغال اشاره کرد و اظهار داشت: گیلان از ۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با امکانات زیرساختی مناسب و مربیانی ماهر برخوردار است.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از مراکز مختلف آموزش فنی و حرفه‌ای در رشت، گفت: مرکز آموزش و ارزیابی آنلاین یکی از بخش‌های مورد بازدید بود که علیرغم محدودیت های کرونایی به عنوان یک فرصت در مسیر توسعه دولت الکترونیک محسوب می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی برای احداث دهکده کودک، خاطرنشان کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها از ظرفیت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک برای توسعه و فرهنگ سازی به‌ویژه در حوزه کودکان استفاده شده است.

وی افتتاح این مجموعه آموزشی را در ارتقاء سطح آگاهی کودکان و نوجوانان مؤثر ارزیابی کرد و افزود: آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای با حمایت‌های دولت از طریق تسهیلات بانکی و نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌شود و به‌این‌منظور صندوق کارآفرینی امید از اشتغال بانوان، هنرمندان و روستاییان پشتیبانی می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه به واسطه حمایت‌های صورت گرفته دولت طی سالیان اخیر شاهد دستاوردهای خوبی در صنعت بافت فرش و تابلو فرش، رشتی‌دوزی و سایر صنایع‌دستی و نیز افزایش رضایت‌مندی در فروش بوده‌ایم، گفت: دولت طی سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان فنی و حرفه‌ای که اشتغال ایجاد کنند، پرداخت کرده است.