پایانه های فروشگاهی پایانه های فروشگاهی

سرویس های پایانه های فروشگاهی

 

پایانه های فروش P.O.S) POINT OF SALE) دستگاهی است که در مراکز فروش کالا و خدمات نصب می شود تا در معاملات به جای پرداخت وجه نقد و حمل و نقل فیزیکی پول، مبلغ مورد معامله به صورت الکترونیکی از حساب دارنده کارت (مشتری) کسر و به حساب پذیرنده کارت (فروشنده) واریز گردد.
با استفاده از این دستگاه مشتریان گرامی در هنگام مراجعه به موسسات طرف قرارداد به راحتی و بدون نگرانی از حفظ امنیت پول خود می توانند در کمترین زمان ممکن هزینه کالاها و خدمات خریداری شده را پرداخت کنند. افزون بر این در پرتو این پدیده حجم عمده ای از مراجعات فیزیکی به شعب بانک که خود می تواند مشکلاتی نظیر ترافیک شهری،‌ آلودگی هوا، خستگی و ... را ایجاد کند، کاهش می یابد. 
در حال حاضر بسیاری از فروشگاه ها، شرکت های تعاونی،‌ هتل ها، بیمارستان ها، داروخانه ها، آژانس های مسافرتی، شرکتهای بیمه، مراکز تفریحی و ... تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند که در راستای خدمات رسانی هر چه بیشتر، این گونه خدمات در سطح کشور بسط و گسترش خواهد یافت.

 

 

سرویس های پایانه های فروشگاهی در یک نگاه :

خرید شارژ اعتباری(همراه اول ، ایرانسل)

مانده موجودی کارت

پرداخت قبوض

پرداخت اقساط بر روی پایانه های فروشگاهی

سرویس های PC-POS

تخصیص چند حساب به دستگاه کارتخوان و واریز وجه تراکنش به انتخاب پذیرنده به هریک از حساب‌ها.

تخصیص چند حساب به دستگاه کارتخوان و واریز وجه تراکنش به صورت درصدی به هریک از حساب‌ها

 

سرویس های رایج در پایانه های فروشگاهی :

۱.مانده گیری

۲.خرید

۳.پرداخت قبض(تکی –گروهی)

۴.فروش شارژ(ایرانسل-همراه اول)

۵.پرداخت قسط

 

سرویس های PC-POS

هر پایانه فروشگاهی در هر فروشگاه که مجهز به سیستم حسابداری مکانیزه است میتواند مستقیما به برنامه حسابداری متصل شده و تنها با کشیدن کارت مبلغ خرید از سیستم حسابداری به POSارسال شده و تراکنش پایان پذیرد.

 

سرویس های جدید

 

خريد شارژ به صورت تكي و گروهي

• مشتريان مي‌توانند علاوه بر درخواست خريد شارژ بصورت گروهي از تمامي اپراتورها و تمامي مبالغ در قالب يك درخواست، براي تسريع در خريد از طريق منوي شارژ تكي شارژ دلخواه خود را خريداري نمايند.

 

پرداخت قبوض جريمه راهنمايي و رانندگي

•  در اين سرويس همانند ساير قبوض خدماتي، وارد كردن شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جريمه الزامي مي‌باشد. پس از وارد كردن شناسه‌ها مبلغ جريمه نمايش داده شده كه بايستي توسط مشتري تأييد شود.